fbpx

Träffa vårt team

Johannes Rosenberg
Johannes RosenbergFabrikör & kreativ chef
Copyfabrikens chef gör allt från film och podcasts till projektledning och strategi. Copy- och journalisterfarenhet sedan 1992. Låtskrivar­drömmare.
→ johannes@copyfabriken.se | 0709-518 007
Malin Tunedal
Malin TunedalEkonomi/juniorcopy
En multibegåvning som klarar siffror lika bra som bokstäver. När hon inte sitter i fabriken sitter hon förmodligen på en hästrygg någonstans söder om stan.
→ malin@copyfabriken.se | 070-062 49 09
Eva Jönsson
Eva JönssonSenior copywriter
Copywriter sedan 1991, journalist sedan 1996. Varvar upp med allt från kampanjkoncept till reportage och språkvård. Varvar ner på yogamattan eller i skidspåret.
→ eva@copyfabriken.se | 0709-60 35 34
Sandra Bergholm
Sandra BergholmFilm- & poddredigering
En klippa till klippare. Oavsett om materialet är i ljud- eller bildform. Favoritställe utanför vår lilla fabrik? Varför inte någonstans i den digitala fantasyvärlden..?
→ sandra@copyfabriken.se | 073-084 33 09
Roger Stenerdal
Roger StenerdalSenior copywriter
Välskräddad senior copywriter som gjort det mesta inom yrket under fem decennier, bl.a. medgrundare av The Agency på 80-talet. Kopplar av med tennis, sin nya hobby.
→ roger@copyfabriken.se | 0705-392 662
Bjarne Dahlin
Bjarne DahlinTeknik (webb, film, ljud)
Mångsidigt teknikfreak sedan barnsben, som älskar att berätta för oss andra hur det funkar. En ovärderlig tillgång i våra webb-, film- och poddprojekt.
→ bjarne@copyfabriken.se | 0708-45 02 46
E-POST
hej@copyfabriken.se
TELEFON
070-539 26 62
ADRESS
Brantingsgatan 41
115 35 Stockholm
SOCIALA MEDIER
Facebook | Instagram | LinkedIn
Webbplatsen använder kakor (cookies) för kontaktformulär, inloggningar och statistik. Klicka på Godkänn för att acceptera detta.